Málokdo se na podzim odhodlá vlézt do bazénu, jehož teplota dosahuje jen něco málo přes 10 stupňů Celsia. Pro někoho to může být výzva, aby se konečně věnoval otužování, pro většinu to ale znamená konec plavkové sezóny. Je možné ji nějak prodloužit, aniž byste museli mít bazén přímo doma pod střechou? Několik řešení existuje, pojďme se podívat, jak na to.
Pokud se nechcete stát otužilcem, budete muset zajistit, aby se voda v bazénu nějakým způsobem ohřívala. Můžete si pořídit do bazénu vyhřívání. To je však poměrně neekonomické, pokud nemáte bazén zastřešený. Tím se dostáváme ke stěžejnímu bodu – zastřešení. Existuje hned několik různých způsobů, jak zastřešit bazén, pojďme si tedy ukázat, jaké jsou možnosti a kterou z nich si vybrat.
Nejjednodušším způsobem, jak zakrýt bazén, jsou nejrůznější fólie. Pozor ale na to, jakou fólii si vyberete. Základní solární bublinková fólie sice pomůže udržet teplejší vodu v bazénu a pomůže i od některých nečistot, které padají do vody ze stromů, chrání před hmyzem apod. Její největší nevýhodou je, že neunese třeba dítě, které do bazénu spadne. Chcete-li vyzkoušet bublinkovou plachtu na bazén, vždy mějte své děti na dohled, když se pohybují okolo bazénu. Pokud je pro vás bublinková plachta nepřijatelná a chcete bezpečnější zakrytí bazénu, může pro vás být vhodná varianta bezpečnostní plachty. Tuto fólii snadno napnete na bazén. Udržuje teplotu a pomáhá chránit vodu před padáním nečistot. Navíc unese i dospělého člověka ve stoje, takže se o děti již nebudete muset bát, i kdyby běhaly přímo po plachtě přes bazén. Stále ji však musíte stahovat a odklízet, když si chcete zaplavat, a poté opět natahovat zpět.