Jaké jsou možnosti bazénu – 1. díl mini seriálu o bazénech

Mít vlastní bazén je pro mnohé známkou luxusu, jiní si to nemohou vynachválit a bez něj si už život představit nedovedou. Jak to máte vy? Tentokrát vás seznámíme s širokou paletou nejrůznějších bazénů, ze kterých můžete vybírat, pokud na zahradě nějaký nemáte.

Nafukovací je nejjednodušší

Klasická nafukovačka, tříkomorový bazén je ideální jako brouzdaliště pro malé děti. Prodávají se v mnoha rozměrech a provedeních. Velkou výhodou jsou měkké zaoblené stěny, takže dětem nehrozí nebezpečí zranění. Nejčastěji se jedná o vinylový materiál, který příliš dlouhou trvanlivostí neoplývá, budete rádi, pokud vydrží jednu sezónu. Na druhou stranu, co byste tak mohli očekávat od výrobku za řádově stokoruny?

Když jsme u nafukovacích bazénů, lze pořídit i kvalitnější z třívrstvého materiálu odolného vůči UV záření a působení chloru. Jde o kulaté bazény Tampa, které mají v horní části nafukovací prstenec. Jsou samonosné, měkké, nemají žádnou podpůrnou konstrukci. Jejich velkou předností je cena a rychlost instalace. Stačí mít podložku proti prodření dna, umístit na ni bazén, nafouknout horní prstenec a můžete napouštět vodu. Nevýhodou je, že jej musíte každou sezónu napouštět a znovu vypouštět a uklízet na zimu. A kolik na něj budete potřebovat peněz? Ceny se liší podle průměru a hloubky, průměrně vás kulatá Tampa vyjde do pěti tisíc i s příslušenstvím.

Když má něco vydržet

Nechcete-li nafukovací a dáváte přednost pevnější konstrukci, můžete si vybrat plechový bazén s vnitřní fólií z měkčeného PVC. Stabilitu bazénu dodává horní a dolní prstenec, což je plastová lišta, kterou snadno nainstalujete a zase odejmete. Ocelový bazén má samonosnou konstrukci. Je tedy dostatečně stabilní. Problém u těchto bazénů je v tom, že nemají výpust, což značně ztěžuje výměnu vody.

Sledujte náš další díl mini seriálu o bazénech, ve kterém vám přiblížíme další typy bazénů, jako jsou plastové, laminátové a další.

Kopírování obsahu bez předchozího souhlasu je zakázáno!